ERX-1HJ1R2H
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERX-1HJ1R2H
Package:
SMD
Description:
RES SMD 1.2 OHM 5% 1W J BEND
In Stock : 1694
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 180°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.205" (5.20mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Size / Dimension 0.354" L x 0.220" W (9.00mm x 5.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMD
Resistance 1.2 Ohms
Series ERX
Power (Watts) 1W