ESD3Z3V3BU
MDD
Product No:
ESD3Z3V3BU
Manufacturer:
MDD
Package:
SOD-323
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 12VC SOD323
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 0.4pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 4.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 100W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Series SOD-323
Type Zener
Package / Case SOD-323
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max)