Home / TVS Diodes / ESDLC24VD3-TP
minImg
ESDLC24VD3-TP
Micro Commercial Co
Product No:
ESDLC24VD3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
SOD-323
Description:
Interface
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.5A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 36pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 330W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Series -
Type Zener
Package / Case SC-76, SOD-323
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 44V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V (Max)