ETQ-P3W4R7WFN
Panasonic Electronic Components
Product No:
ETQ-P3W4R7WFN
Description:
FIXED IND 4.7UH 5.7A 40.3MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 40.3mOhm Max
Series PCC-M0630W
Inductance 4.7 µH