ETQ-P4M2R2YFN
Panasonic Electronic Components
Product No:
ETQ-P4M2R2YFN
Description:
FIXED IND 2.2UH 10.2A 11.44 MOHM
In Stock : 1200
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 14.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 10.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.256" L x 0.236" W (6.50mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 11.44mOhm Max
Series PCC-M0645M
Inductance 2.2 µH