ETQ-P4M6R8KVK
Panasonic Electronic Components
Product No:
ETQ-P4M6R8KVK
Description:
FIXED IND 6.8UH 6.9A 25.85 MOHM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 11A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.335" L x 0.315" W (8.50mm x 8.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 25.85mOhm Max
Series PCC-M0840M-LP
Inductance 6.8 µH