ETQ-P5M220YFM
Panasonic Electronic Components
Product No:
ETQ-P5M220YFM
Description:
FIXED IND 22UH 3.7A 102MOHM SMD
In Stock : 1771
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 5.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.276" W (7.50mm x 7.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 102mOhm Max
Series PCC-M0754M
Inductance 22 µH