EXB-V4V184JV
Panasonic Electronic Components
Product No:
EXB-V4V184JV
Package:
0606
Description:
RES ARRAY 2 RES 180K OHM 0606
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 2
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 0606
Series EXB
Power Per Element 62.5mW