Home / Pads, Sheets / EYG-A121802PM
minImg
EYG-A121802PM
Panasonic Electronic Components
Product No:
EYG-A121802PM
Description:
THERM PAD 180MMX115MM W/ADH GRAY
User Guide
Storage/Refrigeration Temperature -
Usage In-Plane Heat Transfer
Shape Rectangular
Thermal Resistivity -
Color Gray
Backing, Carrier Polyester
Material Graphite
Outline 180.00mm x 115.00mm
Thermal Conductivity 1000W/m-K
Product Status Obsolete
Thickness 0.0007" (0.017mm)