EZJ-P1V220JM
Panasonic Electronic Components
Product No:
EZJ-P1V220JM
Description:
VARISTOR 22V 10A 0603
In Stock : 9
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Varistor Voltage (Min) 19.8 V
Capacitance @ Frequency 160 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 22 V
Varistor Voltage (Max) 24.2 V
Series Automotive, AEC-Q200, EZJP
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Energy -
Mfr Panasonic Electronic Components
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 13 V
Current - Surge 10 A