F17102101000
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
F17102101000
Description:
CAP FILM 1000PF 20% 300VAC RAD
In Stock : 577
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications Automotive; EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200, Y2
Series F1710
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1000 pF