F750J477KUC
KYOCERA AVX
Product No:
F750J477KUC
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 470UF 10% 6.3V 2812
In Stock : 500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code U
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Size / Dimension 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm
Series F75, Frameless™
Type Conformal Coated
Package / Case 2812 (7132 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 470 µF