F950G107KQAAQ2
KYOCERA AVX
Product No:
F950G107KQAAQ2
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 100UF 10% 4V 1206
In Stock : 396
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code Q
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm
Series F95, Frameless™
Type Conformal Coated
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 µF