F950G337MTAAM1Q
KYOCERA AVX
Product No:
F950G337MTAAM1Q
Description:
CAP TANT 330UF 20% 4V 1411
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code T
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Size / Dimension 0.138" L x 0.106" W (3.50mm x 2.70mm)
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm
Series F95, Frameless™
Type Conformal Coated
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 330 µF