F950J226MPAAQ2
KYOCERA AVX
Product No:
F950J226MPAAQ2
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 22UF 20% 6.3V 0805
In Stock : 4686
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code P
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Size / Dimension 0.087" L x 0.049" W (2.20mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series F95, Frameless™
Type Conformal Coated
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 22 µF