F980J226MMA
KYOCERA AVX
Product No:
F980J226MMA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 22UF 20% 6.3V 0603
In Stock : 31800
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code M
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 6Ohm
Series F98
Type Molded
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 22 µF