Home / Crystals / FA-128 20.00M-A0AAYYG80RE0
minImg
FA-128 20.00M-A0AAYYG80RE0
EPSON
Product No:
FA-128 20.00M-A0AAYYG80RE0
Manufacturer:
EPSON
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
In Stock : 2450
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability -
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Series FA-128
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr EPSON
Operating Mode Fundamental
Frequency 20 MHz