Home / Crystals / FA-128 39.00M-80AANNH60REB
minImg
FA-128 39.00M-80AANNH60REB
EPSON
Product No:
FA-128 39.00M-80AANNH60REB
Manufacturer:
EPSON
Description:
FA-128 39.00M-80AANNH60REB: MHZ
User Guide
Load Capacitance 8pF
Operating Temperature -20°C ~ 75°C
Frequency Tolerance -
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability -
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Series FA-128
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr EPSON
Operating Mode Fundamental
Frequency 39 MHz