Home / Ceramic Capacitors / FA28X8R2A332KNU06
minImg
FA28X8R2A332KNU06
TDK Corporation
Product No:
FA28X8R2A332KNU06
Description:
CAP CER 3300PF 100V X8R RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X8R
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Mfr TDK Corporation
Capacitance 3300 pF