Home / Oscillators / FCO2C00154433CFY00
minImg
FCO2C00154433CFY00
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCO2C00154433CFY00
Description:
XTAL OSC XO 1.544MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.038" (0.96mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 5mA
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series FCO-2C
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Base Resonator Crystal
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 1.544 MHz