Home / Oscillators / FCO3K03276818CYC00
minImg
FCO3K03276818CYC00
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCO3K03276818CYC00
Description:
XTAL OSC XO 32.768 KHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 3.5mA
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series FCO-3K
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output CMOS
Base Resonator Crystal
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 32.768 kHz