Home / Oscillators / FCO6C02400050CDO00
minImg
FCO6C02400050CDO00
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCO6C02400050CDO00
Description:
XTAL OSC XO 24.000MHZ LVCMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) -
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Ratings -
Series FCO-6C
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 5V
Output LVCMOS
Base Resonator Crystal
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 24 MHz