Home / Oscillators / FCO6K03276825CCP00
minImg
FCO6K03276825CCP00
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCO6K03276825CCP00
Description:
XTAL OSC XO 32.768KHZ LVCMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 240µA
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Ratings -
Series FCO-6K
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output LVCMOS
Base Resonator Crystal
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 32.768 kHz