Home / Crystals / FCT1M032768C5P5
minImg
FCT1M032768C5P5
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCT1M032768C5P5
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD
User Guide
Load Capacitance 12.5pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 90 kOhms
Series FCT-1M
Operating Mode Fundamental
Frequency 32.768 kHz