Home / Crystals / FCT2M03276805P6
minImg
FCT2M03276805P6
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCT2M03276805P6
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 5PF SMD
User Guide
Load Capacitance 5pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 90 kOhms
Series FCT-2M
Operating Mode Fundamental
Frequency 32.768 kHz