Home / Crystals / FCT2T03276809P1
minImg
FCT2T03276809P1
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCT2T03276809P1
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 9PF DIP
User Guide
Load Capacitance 9pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Size / Dimension 0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 35 kOhms
Series FCT-2T
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case Cylindrical Can, Radial
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Operating Mode Fundamental
Frequency 32.768 kHz