Home / Crystals / FCT2T032768C5T7
minImg
FCT2T032768C5T7
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCT2T032768C5T7
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF DIP
User Guide
Load Capacitance 12.5pF
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Size / Dimension 0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 35 kOhms
Operating Mode Fundamental
Frequency 32.768 kHz