Home / Crystals / FCT3M03276808E3
minImg
FCT3M03276808E3
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCT3M03276808E3
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 8PF SMD
User Guide
Load Capacitance 8pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 kOhms
Series FCT-3M
Operating Mode Fundamental
Frequency 32.768 kHz