Home / Crystals / FCX3M01356007Y1G
minImg
FCX3M01356007Y1G
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCX3M01356007Y1G
Description:
CRYSTAL 13.560MHZ 7PF SMD
User Guide
Load Capacitance 7pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±20ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 13.56 MHz