Home / Crystals / FCX3M02600007I1L
minImg
FCX3M02600007I1L
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCX3M02600007I1L
Description:
CRYSTAL 26.000MHZ 7PF SMD
User Guide
Load Capacitance 7pF
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 26 MHz