Home / Crystals / FCX3M03000004U3L
minImg
FCX3M03000004U3L
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCX3M03000004U3L
Description:
CRYSTAL 30.000MHZ 4PF SMD
User Guide
Load Capacitance 4pF
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 30 MHz