Home / Crystals / FCX7M02400010Y5J
minImg
FCX7M02400010Y5J
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCX7M02400010Y5J
Description:
CRYSTAL 24.000MHZ 10PF SMD
User Guide
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 24 MHz