Home / Crystals / FCX9M01638418I5L
minImg
FCX9M01638418I5L
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCX9M01638418I5L
Description:
CRYSTAL 16.384MHZ 18PF SMD
User Guide
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 16.384 MHz