FFA.0S.304.CLAK52
LEMO
Product No:
FFA.0S.304.CLAK52
Description:
CONN CIRC PLUG 4P GOLD SLDR CUP
User Guide
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 304
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C