FFA.1S.303.CLAL42
LEMO
Product No:
FFA.1S.303.CLAL42
Description:
CONN CIRC PLUG 3P GOLD SLDR CUP
User Guide
Cable Opening 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 10A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 303
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C