FFSD-05-D-07.87-01-N-SR
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-05-D-07.87-01-N-SR
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Length 0.656' (200.00mm, 7.87")