FFSD-15-D-11.00-01-N
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-15-D-11.00-01-N
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Length 0.917' (279.40mm, 11.00")