FFSD-17-D-05.90-01-N-RW
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-17-D-05.90-01-N-RW
Number of Rows 2
Number of Positions 34
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Length 0.492' (149.86mm, 5.90")