Home / Rectangular Cable Assemblies / FFSD-25-D-05.31-01-N-RW-R
minImg
FFSD-25-D-05.31-01-N-RW-R
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-25-D-05.31-01-N-RW-R
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Length 0.443' (135.00mm, 5.31")