Home / Rectangular Cable Assemblies / FFSD-25-D-07.00-01-N-D03
minImg
FFSD-25-D-07.00-01-N-D03
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-25-D-07.00-01-N-D03
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Length 0.583' (177.80mm, 7.00")