Home / Rectangular Cable Assemblies / FFSD-25-D-12.40-01-N-D04-M
minImg
FFSD-25-D-12.40-01-N-D04-M
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-25-D-12.40-01-N-D04-M
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Length 1.03' (314.96mm)