FFSD-25-D-14.80-01-N-R
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-25-D-14.80-01-N-R
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Length 1.23' (375.92mm)