Home / Rectangular Cable Assemblies / FFSD-25-D-18.00-01-N-D16
minImg
FFSD-25-D-18.00-01-N-D16
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-25-D-18.00-01-N-D16
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Length 1.50' (457.20mm)