FGG.1K.307.CLAC45Z
LEMO
Product No:
FGG.1K.307.CLAC45Z
Description:
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
User Guide
Cable Opening 0.161" ~ 0.177" (4.10mm ~ 4.50mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 307
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C