FGG.2B.318.CYCD72
LEMO
Product No:
FGG.2B.318.CYCD72
Description:
CONN PLUG MALE 18POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 5.5A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 318
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C