FGG.2K.304.CLAC85
LEMO
Product No:
FGG.2K.304.CLAC85
Description:
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
User Guide
Cable Opening 0.319" ~ 0.335" (8.10mm ~ 8.50mm)
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 15A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 304
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C