FGG.3K.326.CLAC95
LEMO
Product No:
FGG.3K.326.CLAC95
Description:
CONN PLUG MALE 26P GOLD SLDR CUP
User Guide
Cable Opening 0.358" ~ 0.374" (9.10mm ~ 9.50mm)
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 4A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 326
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C