FK10M7000SVA20
NextGen Components
Product No:
FK10M7000SVA20
Manufacturer:
NextGen Components
Description:
FILTER 10.7MHZ FM, VA20
User Guide
Insertion Loss 4dB
Size / Dimension 0.276" L x 0.118" W (7.00mm x 3.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.067" (1.70mm)
Product Status Active
Series CF73
Package / Case 2706 (6915 Metric), 3 PC Pad
Bandwidth 330 kHz
Mfr NextGen Components
Frequency 10.7MHz Center
Filter Type FM
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 330Ohm