FK22X7R2E474K
TDK Corporation
Product No:
FK22X7R2E474K
Description:
CAP CER 0.47UF 250V X7R RADIAL
In Stock : 6980
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.47 µF