FK24X7R2A104K
TDK Corporation
Product No:
FK24X7R2A104K
Description:
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL
In Stock : 1977
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.1 µF